Jakich błędów należy unikać przy wynajmie mieszkania?

Gdyby istniała praca, którą można by uznać za interesującą i satysfakcjonującą, bycie właścicielem dochodowego mieszkania prawdopodobnie znalazłoby się na szczycie listy. Jednak, podobnie jak większość zawodów, są świetni właściciele i są źli właściciele, a jedyną rzeczą, która ich dzieli, są popełnione błędy.

Jeśli chcesz dołączyć do wielu właścicieli nieruchomości na świecie, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, zwłaszcza błędów, których należy unikać. W tym artykule omówimy kilka najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli, więc nie musisz ich popełniać samodzielnie.

Nie wiem, kiedy zatrudnić firmę zarządzającą nieruchomościami

Jednym z pierwszych błędów popełnianych przez wielu właścicieli, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają być właścicielami, jest niewiedza, kiedy zatrudnić firmę zarządzającą nieruchomościami. Mówiąc bardziej konkretnie, wielu właścicieli nie rozumie w pełni, ile pracy będzie od nich wymagać, i przejmuje zbyt wiele, zbyt wcześnie i nie otrzymuje potrzebnej pomocy.

Chociaż próba zaoszczędzenia pieniędzy poprzez samodzielne zarządzanie nieruchomością może być kusząca, często może to prowadzić do więcej problemów, niż jest to warte. Ponadto agenci wynajmu często mogą uzyskać lepsze oferty na ubezpieczenie i inne usługi, co może zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. W rezultacie zatrudnienie firmy zarządzającej nieruchomościami jest często najlepszą decyzją dla nowych właścicieli.

Obowiązuje również druga strona medalu. Wielu nowych właścicieli natychmiast zwraca się o pomoc do firmy zarządzającej nieruchomościami. Chociaż nie ma w tym nic złego, oznacza to po prostu, że nie zdobędziesz doświadczenia, którego potrzebujesz, aby zostać wspaniałym właścicielem. Nauczenie się, kiedy wynająć pomoc firmy zarządzającej nieruchomościami, jest niezbędne, aby nie zostać przytłoczonym i zdobyć doświadczenie.

Nieprzeprowadzanie kontroli najemców

Innym częstym błędem popełnianym przez wielu nowych właścicieli jest nie przeprowadzanie odpowiednich kontroli przeszłości lub kontroli najemców . O ile otrzymywanie czynszu i zapewnienie zapełnienia nieruchomości jest oczywiście ważne, ważniejsze jest „zdrowie” Twoich nieruchomości i faktyczne otrzymywanie czynszu.

Jeśli nie przeprowadzasz odpowiednich kontroli najemców, istnieje ryzyko uszkodzenia nieruchomości. Co więcej, jeśli pozwolisz komuś wynająć swoją nieruchomość bez sprawdzania zdolności kredytowej, skąd wiesz, czy w ogóle otrzymasz czynsz? Zdecydowanie lepiej poczekać chwilę z weryfikacją najemców niż spieszyć się z zasypywaniem nieruchomości niepewnościami.

Nieprawidłowe budżetowanie

Nie ma to jak uczucie, które odczuwasz, gdy po raz pierwszy otrzymujesz czynsz od swojej pierwszej nieruchomości. Niestety, wielu właścicieli wpada w to uczucie i wydaje wszystkie pieniądze z czynszu jako dochód rozporządzalny. To nie jest najlepsze podejście na dłuższą metę.

Dzieje się tak, ponieważ będą musiały zostać opłacone naprawy lub nieprzewidziane wypadki, które mogą spowodować uszkodzenie mienia. Być może będziesz musiał nawet przeprowadzić renowację, aby uzasadnić wzrost ceny. Jeśli wydasz wszystkie pieniądze z czynszu każdego miesiąca i nie planujesz ani nie oszczędzasz, w końcu popadniesz w problemy finansowe.

Niewłaściwe traktowanie najemców

Problemem, z którym boryka się wielu nowych właścicieli, jest niewłaściwe traktowanie najemców, co jest zrozumiałe, ponieważ z praktyką wiąże się bycie właścicielem, a nie przyjacielem. W związku z tym jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać jako właściciel.

Na przykład nie możesz po prostu podskoczyć do nieruchomości i wpuścić się do środka, ponieważ byłoby to naruszenie prywatności i jest podstawą do pozwu. Co więcej, powinieneś unikać zaniedbywania przez cały czas potrzeb swoich najemców. Jeśli zaniedbasz potrzeby swoich lokatorów i coś pójdzie nie tak, będzie to Twoja wina, a lokatorzy mogą Cię pozwać za zaniedbanie swojego bezpieczeństwa.

Nie ustalanie odpowiedniej ceny za wynajem

Chociaż nie ma absolutnie nic złego w próbie uzyskania najlepszej ceny za swoją nieruchomość, istnieje cienka granica, którą nowi właściciele muszą wiedzieć, jak chodzić. Na przykład, jeśli jesteś bardzo sztywny na cenę swojej nieruchomości na stale zmieniającym się rynku, możesz znaleźć się bez najemców, co oznacza brak pieniędzy na czynsz.

Co więcej, jeśli przeceniasz swoją nieruchomość, będziesz miał trudności ze znalezieniem najemców, zwłaszcza jeśli ceny nie odpowiadają cenom innych nieruchomości w okolicy. Należy również wziąć pod uwagę, że jeśli ustawisz zbyt niską cenę, narażasz się na potencjalne kłopoty, ponieważ ceny wyznaczają standardy.

=