Jak pozbyć się zapachu dymu papierosowego z mieszkania?

Jako właściciel chcesz przyciągnąć jak najlepszych najemców, utrzymując swoją nieruchomość w doskonałym stanie. Masz nowe urządzenia, wspaniały krajobraz i jasne okna, które sprawiają, że przyszli najemcy chcą natychmiast podpisać umowę najmu.

Ale co to za zapach? Kiedy masz nieznośny zapach papierosów wokół wynajmowanej nieruchomości, może to naprawdę zniechęcić potencjalnie świetnych najemców.  

Nie martw się — istnieje wiele sposobów na wypłukanie zapachu, dzięki czemu Twoja wypożyczalnia nie będzie nadal służyć jako popielniczka.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na profesjonalne usługi sprzątania, upewnij się, że znasz wszystkie najlepsze sposoby na pozbycie się tego nieprzyjemnego zapachu przed podjęciem ostatecznej decyzji. Twój uporczywy koszmar może być łatwiejszy do pozbycia się, niż myślałeś.

Zebraliśmy kilka najlepszych metod usuwania zapachu dymu z domu; rozważ następujące rozwiązania i usuń ten zapach, zanim przybędą potencjalni najemcy.

Ozonuj powietrze

Jednym z najlepszych pomysłów na usunięcie przykrego zapachu dymu papierosowego w domu jest ozonowanie powietrza. To ogólnie najbezpieczniejszy i najszybszy sposób na dezynfekcję pomieszczeń, a usuwanie brzydkich zapachów to „skutek uboczny” takiego rozwiązania. Usługi ozonowania są coraz częściej polecane przez uznane firmy z branży DDD.

spróbuj gotować skórki z cytryny, aby dodać świeżego zapachu

Oczyść sufit i ściany

Usuń nieprzyjemny zapach z powierzchni sufitów i ścian, szorując je silnym roztworem czyszczącym. SFGate zapewnia kilka różnych metod roztworów , w tym mieszankę amoniaku i wody.

Opcja 1: Amoniak i woda. Spróbuj połączyć 2 łyżki amoniaku i dwie szklanki wody, a następnie przetrzyj ściany.

recepta na czyszczenie do usuwania nieprzyjemnych zapachów ze ścian

Opcja 2: Ocet i woda. SFGate zaleca również używanie octu do szorowania ścian i sufitów. Wymieszaj jedną część octu z jedną częścią wody i nałóż bezpośrednio na obszar, aby usunąć zarówno zapachy, jak i plamy.

używanie octu do usuwania plam i nieprzyjemnych zapachów po papierosach

Wyczyść dywan

Teraz pora zająć się dywanami. Może to być jeden z najtrudniejszych aspektów usuwania dymu papierosowego, ponieważ wcześniejsi lokatorzy mogli również zrzucać popiół na ziemię, dodatkowo potęgując zapach.

Howtocleanstuff.net zapewnia wypróbowaną i prawdziwą metodę dezodoryzacji. Zacznij od posypania sodą oczyszczoną cienką, równą warstwą na całej powierzchni. Pozostaw na dywanie na kilka godzin lub nawet na całą noc, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Następnie odkurz go, aby odsłonić świeże dywany. Ta metoda jest ogólnie bezpieczna dla wszystkich rodzajów dywanów.

Czasami twoje domowe środki zaradcze nie wystarczą i wtedy musisz sprowadzić profesjonalistów. Aby uzyskać wyjątkowo mocne zapachy, zatrudnij firmę zajmującą się czyszczeniem dywanów. Istnieje wiele różnych metod czyszczenia dywanów, w tym techniki czyszczenia parą i czyszczenia na sucho. Najlepsza metoda może się zmieniać w zależności od materiału dywanu.

czyszczenie dywanu w celu zneutralizowania zapachu papierosów

Jeśli nadal nie możesz odeprzeć tego nieprzyjemnego zapachu, być może nadszedł czas, aby całkowicie wymienić dywany. Chociaż początkowo jest droższa, ta opcja może zaoszczędzić czas i pieniądze na dłuższą metę, ponieważ najemcy docenią renowację, a czysta nieruchomość przyciągnie wysokiej jakości najemców.

Czyste twarde podłogi

Mieszkania i domy z drewnianymi podłogami wymagają nieco innych metod czyszczenia. W przypadku podłóg drewnianych wymieszaj mydło o neutralnym pH z ciepłą wodą i za pomocą mopa wyczyść całą powierzchnię. Niech wyschnie na powietrzu.

W przypadku podłóg laminowanych wróć do tej poręcznej mieszanki wody i octu, aby pozbyć się utrzymującego się smrodu. Upewnij się, że wiesz, czy masz podłogę niewoskowaną – w ten sposób możesz przywrócić połysk matowym podłogom za pomocą pasty przeznaczonej specjalnie do winylu bez wosku.zapach papierosów może zostać uwięziony w zakamarkach podłogi z twardego drewna

Płytki i fugowane podłogi mogą być trudniejsze, ponieważ jest więcej zakamarków, w których ukryje się zapach. Chociaż popularnym rozwiązaniem dla majsterkowiczów jest szorowanie go octem i sodą oczyszczoną, ważne jest, aby nie stosować się do tej porady. Ocet może powodować korozję fugi i ostatecznie uszkodzić podłogę. Zamiast tego użyj mieszanki amoniaku do wytarcia podłogi.

Czyste okna i opatrunki okienne

Po pokryciu wszystkich głównych powierzchni nieruchomości nadszedł czas na dopracowanie procesu. W końcu diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku okien należy wytrzeć wszystkie parapety, narożniki i karnisze. Dym może osadzać się w tych obszarach, gdy wiatr wyciąga go na zewnątrz.

umyć okna i wszystkie otaczające części

Ale najgorszymi przestępcami są opatrunki okienne. Umyj zasłony i zasłony w gorącej wodzie ze standardową ilością detergentu do prania i 1 szklanką białego octu. Ocet naturalnie wybiela, więc należy go dodać tuż przed włożeniem zasłon do pralki. Nigdy nie zostawiaj ich siedzących w occie – chyba że chcesz jakieś fajne zasłony tie-dye. Przed rozpoczęciem tego procesu sprawdź, czy zasłony wymagają czyszczenia chemicznego.

W przypadku nieruchomości z żaluzjami zdejmij je i zanurz w wannie z ciepłą wodą i octem. Pozwól im wyschnąć na powietrzu.

Czyste szafki i szuflady

Nie zapomnij wyczyścić wszystkich szafek i szuflad, jeśli naprawdę chcesz pozbyć się zapachu papierosów ze swojej nieruchomości. Wytrzyj wszystkie twarde powierzchnie miękką, niestrzępiącą się ściereczką i roztworem octu. Upewnij się, że zajrzysz również do wnętrza szuflad — nie chcesz, aby lokator otworzył swoje szafki i został zbombardowany przez chmurę dymu.

Pozostaw wszystkie szuflady otwarte do wyschnięcia na noc, aby zapach mógł się naturalnie rozproszyć. Aby przyspieszyć ten proces, umieść miski z suchą kawą lub połową cytryny w szczególnie śmierdzących miejscach, aby pomóc wchłonąć uporczywe zapachy.

Unikanie zapachu dymu: przyciągnij odpowiednich lokatorów

Przyciągnięcie odpowiednich najemców ma kluczowe znaczenie dla prowadzenia udanego wynajmu nieruchomości i zbierania pieniędzy z Twojej inwestycji. Ale kiedy zapach papierosów grozi odrzuceniem wykwalifikowanych najemców, wiesz, że nadszedł czas, aby zająć się biznesem.

Jeśli nie usuniesz smrodu przed wprowadzeniem się nowego lokatora, może on poprosić Cię o pozbycie się zapachu przed wprowadzeniem się. podpisanie nowego najemcy, aby uniknąć sporów lub kosztownych projektów.

W umowie najmu uwzględnij, czy palenie jest dozwolone na jakimkolwiek obszarze nieruchomości. Pamiętaj, aby podać szczegóły — jeśli podjazd jest wyznaczonym miejscem dla palących, ale jakiekolwiek zużycie w pomieszczeniach jest poza zasięgiem, upewnij się, że te zasady są jasno określone. Stałe narażenie na dym może być niezwykle szkodliwe dla Twojego mieszkania lub domu, więc pamiętaj o określeniu surowej kary za złamanie wytycznych dotyczących palenia. Przeprowadzanie regularnych kontroli nieruchomości może być świetnym sposobem na wykrycie naruszeń palenia przez najemców, zanim wymkną się one spod kontroli. Pamiętaj również, aby sprawdzić w swoim stowarzyszeniu właścicieli domów (HOA) wszelkie zasady dotyczące palenia w sąsiedztwie wynajmowanej nieruchomości.

Jeśli całkowicie zabraniasz palenia w wynajmowanej nieruchomości, upewnij się, że jest to wyraźnie określone w umowie najmu, a najemca jest tego świadomy. Konsekwencje niezastosowania się do Twoich oczekiwań powinny być wyszczególnione w umowie najmu, aż do eksmisji, jeśli to konieczne . Zawsze dobrze jest poprosić o referencje, gdy spotkasz potencjalnego najemcę, aby móc zweryfikować wcześniejsze zachowanie najemcy i zainteresowania. Zadawaj pytania typu: czy ta osoba jest palaczem? Czy przestrzegają zasad własności? Czy pozostawili nieruchomość w stanie czystym, bez zapachów? Dwukrotne sprawdzenie źródeł pomoże Ci znaleźć najemców, którzy sprawią, że Twoja praca będzie dziecinnie prosta.

Wniosek

Kiedy już najemca zainteresuje się Twoją nieruchomością, poświęć trochę czasu na jego staranną i odpowiednią kontrolę, aby uniknąć osób, które mogą zignorować Twoje zasady. Możesz rozważyć dodanie zasad dotyczących palenia w ogłoszeniu najmu, aby od samego początku wyeliminować niewykwalifikowanych kandydatów.

Dzięki odpowiednim praktykom przesiewowym możesz uniknąć kandydatów, którzy mogą mieć skłonność do palenia i uniknąć kłopotów z usuwaniem zapachów papierosów.

=