Jak osiągnąć efekt „przytulności” w naszym mieszkaniu?

Szare niebo nie musi oznaczać szarego życia w pomieszczeniach.

Gdy zbliża się zima, możesz chcieć po prostu hibernować do wiosny – szczególnie, jeśli ta zima przedłuża się aż do połowy kwietnia. Jednak jest sposób na to, by nie złapać doła związanego z szarugą za oknem. Dodaj kolorytu w Twoim mieszkaniu, by cieszyć się miło spędzonymi wieczorami w gronie najbliższych.

Chociaż ten trend mógł pojawiać się i znikać w różnych częściach świata, sztuka hygge , poczucie przytulności i zadowolenia, niezmiennie jest częścią codziennego życia w Danii.

Rzecz w tym, że Duńczycy wiedzą, jak dobrze się rozwijać w zimie, która u nich trwa jeszcze dłużej niż u nas (tak, to możliwe!). Być może już wiesz, że są najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi, ale czy wiesz, że wielu z nich przypisuje swoje nietypowe, słoneczne poglądy swoim nawykom związanym z domem i dbaniem o wystrój?

Kiedy na dworze jest zimno i deszczowo, a ty tkwisz w środku – kto wie jak długo? – wyświetlenie następnego serialu na liście „polecanych” może wydawać się najbardziej atrakcyjną opcją. Ale jeśli chcesz coś zmienić, oto kilka pomysłów, jak iść śladem Duńczyków i nawet z najbardziej ponurego dnia za oknem, wyciągnąć kolorowy i słoneczny dzień w naszym mieszkaniu.

1. Zadbaj o nastrój

Świece są kluczowym składnikiem niezwykle komfortowej atmosfery. Nie tylko zapewniają piękne, miękkie oświetlenie, ale także dodają ciepła i zapachu do Twojej przestrzeni.

Wskazówka: wybierz zapachy sezonowe, które zainspirują Cię do celebrowania, lub wybierz zapach lata, na przykład kokosowy i kwiatowy, aby zwalczyć szarugę..

2. Upiec coś

Estetycznie podane jedzenie ma kluczowe znaczenie dla przytulności. Ale zaczyna się nie tylko wtedy, gdy jesz ciasto (lub ciasteczka lub ciasto).

Przejrzyj swoje ulubione książki kucharskie lub zajrzyj do blogów kulinarnych czy cukierniczych, starannie dobieraj składniki i ostrożnie mieszaj, nie spiesząc się, aby cieszyć się wykonywanym zadaniem. To tylko bonus, że twoje wypieki zaleją twoją przestrzeń pysznymi zapachami – i będą też dobrze smakować.

Wskazówka: skontaktuj się z przyjacielem lub członkiem rodziny, którego przepisy zasługują na uznanie, i zapytaj, czy mogliby pokazać, jak dopracować swoje umiejętności. Jeśli nie możesz spotkać się osobiście, możesz nawiązać połączenie wideo.

3. Dodaj teksturę

Pluszowe narzuty, owcze skóry i poduszki tworzą o wiele bardziej zachęcającą przestrzeń . Przykryj powierzchnie tyloma luksusowymi tkaninami i poduszkami, ile możesz znaleźć i przytul się.

Wskazówka: nie krępuj się jeśli nie stać Cię na najdroższe materiały. Sprawdź tańsze alternatywy.

4. Wyjdź z gier planszowych

Odciągnij partnera lub dzieci od ekranów smartfonów, tabletów i komputerów i zbierz się przy stole, aby się zabawić w staromodny sposób. Niezależnie od tego, czy wybierzesz różnorodną strategię rywalizacji, czy też głośne gry towarzyskie, są opcje dla każdego. Dla minimalistów wśród nas nawet talia kart może zaoferować mnóstwo rozrywki.

Wskazówka: Szukasz opcji zdalnego grania? Istnieje wiele aplikacji do gier grupowych online, a wiele osób wymyśliło kreatywne sposoby grania w klasyki również za pomocą Zoom. Rozpocznij grę i utrzymuj swoje kontakty przez cały rok!

5. Udoskonal swoją grę z gorącymi napojami

Gorące kakao, gorące toddies, jabłkowy cydr, grzane wino – wybierz swoją ulubioną. Cokolwiek to jest, znajdź swój własny przepis, który jest tak pyszny, że nie możesz się doczekać, aby się nim pochwalić. Zorganizuj wirtualną happy hour i udostępnij ją rodzinie i znajomym.

Wskazówka: tak, możesz dodać whisky do tych napojów.

6. Ogarnij sweter pogodowy

Jeśli nie masz jeszcze ulubionego swetra, czas go znaleźć. Powinno to być coś, co sprawi, że poczujesz się jak w domu, kiedy go założysz. Kaszmir, wełna, moher – wszystko się nada. Cokolwiek wybierzesz, połącz to z grubymi skarpetami!

Wskazówka: znajdź książki lub samouczki dla początkujących i spróbuj swoich sił w robieniu na drutach, szydełkowaniu lub tkaniu, a zimą stwórz własny sweter. Znajdź krąg dziewiarski online, aby uzyskać wskazówki i zachęty.

7. Wybierz swoją playlistę na zimę

Stwórz sobie mieszankę muzyki, która inspiruje Cię do robienia tych wszystkich rzeczy, które sprawiają, że czujesz się absolutnie zauroczony swoją przestrzenią. Włącz losowo, zrelaksuj się, powtórz.

Wskazówka: Instrumenty są klasykami z jakiegoś powodu – mogą służyć jako tło dla prawie wszystkiego. W razie wątpliwości większość serwisów muzycznych ma gotowe listy odtwarzania, z których niektóre można filtrować według nastroju.

=